пʼятниця, 6 липня 2012 р.

Сергій Сітарський: «Може, досить базарів за кошти громади…»

15 сесію Вінницької райради сколихнуло питання про ярмарок, який провладні сили хочуть побудувати в смт. Стрижавка і на яке вже фактично виділено кошти (читайте статтю «Ярмарок дорогою ціною»).
Із категоричним коментарем та справедливим обуренням виступив за трибуною депутат районної ради від партії «Батьківщина» Сергій Сітарський:
- Може, досить базарів за кошти громади, бо в Якушинцях ярмарок досі «мертвий», у Тяжилові – напівпустий і де ваші спонсори та приватні меценати?!
Слід сказати, що його слова прозвучали доволі переконливо і не викликали якоїсь гострої полеміки із провладною більшістю. Адже сперечатися із людиною, яка має рацію – це іти на компроміс із собою. Цим загалом і пояснюється мовчазна згода присутніх у залі депутатів.

Прес-служба Вінницької обласної організації «ВО «Батьківщина»

Вінницька міська рада досі не визначилась, на чиїй вона стороні

В контексті жвавих дискусій щодо так званого «мовного закону», що розділив Україну на два табори, зараз владним структурам необхідно сказати свою категоричну позицію з приводу мовного питання.

У Вінницькій області до 6 липня відбулося 14 сесій районних та міських рад, на яких було висловлено чітку позицію щодо рішення про депутатські звернення з вимогою зняття з розгляду проекту Закону України «Про засади державної мовної політики». Половина з них висловили своє незадоволення ситуацією, що склалася завдяки провладним силам і прийняли відповідне рішення. Зокрема на захист української мови стали депутати рад міст Могилів-Подільський, Хмільник, Калинівка, Тульчин та Барської, Вінницької та Тростянецької районних рад.
Нині опозиційні сили вимагають, аби Вінницька міська рада звернулася до Президента щодо ветування неконституційного і принизливого для України закону.

Та вінницькі депутати не можуть визначитись зі своєю позицією з мовного питання. Не зважаючи на мітинг, що розгорнувся 6 липня перед міською радою, проти ухваленого закону про мови, Вінницька міська рада навіть не включила до порядку денного чергової сесії відповідне питання, мотивуючи це тим, що проект рішення сесії не підготовлено. Хоча такий проект можна було зробити безпосередньо під час проведення сесії. Вирішення такого суто технічного питання не є великою проблемою.

Мітинг організували активісти Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Керівник обласного регіонального штабу Людмила Щербаківська зазначила: «Мовний закон» порушує Конституцію і викорінює українську мову з багатьох сфер суспільного життя, тому бути байдужим до цього питання нині просто не можна. Вінницька міська рада, очевидно, цього досі не розуміє або ж вдає, що не розуміє. Адже нинішня ситуація не з тих, в якій можна досягти компромісу, принаймні зважаючи на дії провладної більшості у Верховній Раді. Я розумію позицію міського голови, який прагне догодити всім (тим паче ще нещодавно він отримав Президентську нагороду). Але так не буває, як кажуть, не можна бути трохи вагітною».

Прес-центр Вінницької Об‘єднаної опозиції «Батьківщина»

четвер, 5 липня 2012 р.

Людмила Щербаківська: «Дуже низько перетворювати мову в політичну маніпуляцію…»


Після сміховинного ухвалення у Верховній Раді «мовного законопроекту» по всій державі відбуваються мітинги на захист рідної для українців мови. Не стояла осторонь і Вінниця, де опозиційні сили за ініціативи «ВО «Батьківщина» влаштували мітинг на підтримку акцій протесту проти ухвалення парламентом цього принизливого для всього громадянського суспільства документу, що належать перу українофобів Колесніченка та Ківалова.
4 липня до обурених закликів «Батьківщини» приєднались «Фронт змін», «Свобода», «ПРП», «Народний Рух України», «Громадянська позиція», виступивши однією консолідованою силою проти мовної окупації України.


- Сьогодні по всій державі протестують проти цього закону, – сказала керівник обласного штабу «Об’єднаної опозиції» Людмила Щербаківська. – Цей закон не повинен бути підписаний президентом. Литвин – зрадник, він втік з парламенту, він не повинен був допустити цього ганебного рішення. Сказав, що піде у відставку. Усім зрозуміло, що він це робить для того, аби підняти свій рейтинг. Дуже низько перетворювати мову в політичну маніпуляцію.

Вінниця показала свою позицію: не можна миритися з провладними силами, граючи у їхні брудні ігри, особливо ж, коли йдеться про обличчя України, її мову і культуру. Адже це, мабуть, найцінніше, що ми маємо.


Таким чином Вінницький регіональний виборчий штаб Об'єднаної опозиції "За Батьківщину" розгорнув безстрокову акцію протесту на підтримку української мови, долучившись до інших небайдужих регіонів, з вірою в майбутню перемогу.



Прес-центр Вінницької обласної організації "ВО "Батьківщина"

вівторок, 26 червня 2012 р.

Заява депутатської фракції "БЮТ-ВО "Батьківщина"

19 квітня 2012 року на 12 позачерговій сесії Мурованокуриловецької районної ради Кубовим Т.Г. було зачитано звернення фракції "БЮТ-ВО "Батьківщина".


      Звернення депутатської фракції "БЮТ- "ВО "Батьківщина" до Верховної Ради України з вимогою невідкладного зняття з розгляду проекту Закону України «Про засади держаної мовної політики. 

      Закон про мови, який фактично вводить другу державну мову в Україні – це передвиборчий трюк Партії регіонів. Знову піднімаючи мовне питання, вони намагаються мобілізувати свій електорат, підвищити свій рейтинг перед виборами, який провалився через неспроможність цієї влади а ні почути кожного, а ні покращити життя українців.

     Положення цього законопроекту відверто суперечать Конституції України, за якою єдиною державною мовою в Україні є українська.

    Проте в парламенті знайшлося 234 зрадники, які, нехтуючи Конституцією, за вказівки президента Януковича проголосували за цей антиконституційний закон у першому читанні.

     Остаточно унеможливити такі антиукраїнські кроки можуть тільки парламентські вибори, в результаті яких демократичні сили отримають у Верховній Раді більшість.

     Проте сьогодні демократичні сили повинні зробити усе , або не допустити проект закону про мови  до другого читання.

    Ми вимагаємо від Верховної Ради України негайно зняти з розгляду проект Закону України «Про засади держаної мовної політики» (р.н. 9073 від 26.08.2011 року), який фактично запроваджує в Україні дві офіційні державні мови – російську та українську.