вівторок, 22 лютого 2011 р.

Підсумки річного перебування Януковича при владі

Підсумки річного перебування Януковича при владі чітко демонструють, що більшість своїх обіцянок виборцям він не просто не виконав, а зробив усе з точністю до навпаки.
Водночас Янукович повністю задовольнив власні апетити та фінансові потреби свого найближчого оточення.

Янукович обіцяв:
«Зниження ціни на російський газ дозволить не підвищувати його ціну для населення і тарифи на послуги ЖКГ в 2010 році. «Це (Харківська угода щодо продовження базування ЧФ РФ у Криму – Ред..) дасть нам можливість не підвищувати цього року тарифи на газ і житлово-комунальні послуги» (22 квітня 2010 року).
Насправді:
«Граничний рівень ціни на природний газ для підприємств теплоенергетики, що забезпечують опалювання і гаряче водопостачання населення, з 1 серпня 2010 року підвищується на 50% - з 872,78 грн. до 1309,2 грн. за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування і розподіл газу)». (Постанова Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) України №813 від 13 липня 2010 року).
З 1 квітня 2011 року очікується чергова хвиля подорожчання газу: у цей день, згідно меморандуму з МВФ, його вартість підвищиться ще на 50%. Наступне подорожчання заплановане на жовтень, і так, – аж допоки ціна блакитного палива для населення не досягне «економічно обґрунтованого рівня».
В районі балон газу коштує 190 грн.

Янукович обіцяв:
Янукович у своїх листівках напередодні президентських виборів переконував виборців, що навіть у 2009 році ціна на газ для населення та комунальні тарифи були істотно завищені, тобто люди переплачували ще тоді.
Насправді:
З 1 січня 2011 року практично в усіх містах країни зросли тарифи на опалення. Тепло в українських домівках тепер точно – на вагу золота. Влада Януковича провела масштабний перегляд тарифів, вартість опалення по всій Україні збільшено на 30%, гарячого водопостачання – на 25%, а розмір квартплати – майже вдвічі. З 1 лютого на 30% подорожчала електроенергія.
При цьому відновлена пеня за несвоєчасну плату за житлово–комунальні послуги. За прострочені комунальні платежі тепер знову нараховують штраф — 0,01% за кожен день. Після прийняття Житлового кодексу розмір пені зросте у десять разів – до 0,1% в день. Також передбачена можливість примусового відселення боржників зі своїх квартир.
В селищі тариф на водопостачання та водовідведення становить 9 грн. за куб води

Янукович обіцяв:
«Забезпечити формування на законодавчому рівні та гарантування цінової стабільності і доступності для кожної людини: державного «антикризового» продовольчого кошика – переліку продуктів харчування, захищених державою від цінових коливань (хліб, овочі, олія, молочні продукти, цукор, круп’яні вироби)»
Насправді:
Згідно офіційних даних Держкомстату, ціни на продукти з грудня 2009 року до грудня 2010 року в Україні підвищилися тільки на 10,6%. Ці показники сфальсифіковані. Будь-який українець, який, на відміну від Януковича, ходить до магазину, скаже, що у другій половині минулого року ціни на продуктових прилавках виросли мінімум у півтора-два, а то й більше разів. Зокрема, хліб за останні півроку подорожчав на 50-80 копійок, картопля в розпал сезону коштувала у 2,5 рази дорожче, ніж у 2009-му, крупи виросли в ціні від 2 до 12 грн. на кілограмі, молокопродукти піднялися на 25-30%, а ціни на овочі взагалі переплюнули європейські.
В районі гречки немає, підприємцям диктують ціну, яка є не вигідною для них, борошно ще є, але що буде завтра ніхто не знає.


Янукович обіцяв:
«Для того, що б вирішити це питання (підвищення пенсійного віку – Ред.), треба ухвалити відповідний закон. Парламент на це ніколи не піде. Ми це ніколи нікому не дозволимо... Для цього потрібно збудувати систему охорони здоров'я, потрібно щоб наші люди жили набагато довше і були здоровішими, і тоді у них буде можливість і працювати довше... Зараз ми не маємо морального права це робити. Я на це ніколи не піду».
(21 січня 2010 року, заява в ефірі Миколаївської обласної телерадіокомпанії).
Насправді:
Затіяна урядом Януковича-Азарова так звана «пенсійна реформа» чітко передбачає підвищення пенсійного віку для жінок до 60 років, а також, – у середньому на десять років, мінімально необхідний для нарахування пенсії трудовий стаж.

У найближчій перспективі всі українці – і жінки і чоловіки – виходитимуть на пенсію «як у Європі» – у 65 років. Це є однією з вимог з МВФ до українського уряду.
10 кроків до пенсійної панщини – суть реформи Януковича, Азарова, Тігіпка
Влада приступила до реалізації так званої пенсійної реформи.
Аналіз відповідного урядового законопроекту засвідчує, що країні пропонують 10 кроків на зустріч пенсійному кріпацтву.

1. Крок Перший – підвищення пенсійного віку для жінок.

Усі жінки, які народжені після 31 січня 1956 року вже не вийдуть на пенсію в 50. Кожні півроку пенсійний вік для них буде зростати на 6 місяців. Раніше влада планувала збільшувати пенсійний вік по півроку за рік. Та в Януковича й Азарова вирішили, що це розкіш і у двічі пришвидшили темп. Тобто, до 60 років пенсійний вік хочуть підвищити всього за наступних 5 років.

2. Крок Другий – підвищення пенсійного віку для деяких категорій чоловіків.

З чоловіками, мабуть, враховуючи більш стрімкі темпи їх вимирання, поки що вирішили почекати. У чоловічої статі вік середньої смертності – 62 роки. Два роки на пенсії – не такий у же великий тягар, цинічно вирішили автори реформи. І відразу ж підвищили вік виходу на пенсію держслужбовців – до 62 років замість 60. Це нововведення буде стосуватися чоловіків народжених після 31 грудня 1952 року.

3. Крок третій – скорочення пенсій для наукових працівників.

Новація стосується наукових пенсій. Чоловікам їх будуть платити з 62 років за умови, що людина займалася науковою діяльністю не менше 20 років. У жінок науковий стаж повинен скласти 15 років. При цьому знову «маленька» деталь: пенсію їм будуть нараховувати з моменту виходу на пенсію - тобто, по майбутнім, дуже урізаним, параметрам. Надбавка за понаднормовий стаж наукової роботи скасовується в принципі. Для нарахування наукової пенсії тепер враховується зарплата на основному місці роботи за весь період страхового стажу на посадах наукового працівника починаючи з 1 липня 2000 року. До цього стаж не враховується - знову диявол у деталях! Втім, про єзуїтство влади при нарахуванні пенсії буде написано нижче.

4. Крок четвертий – 10 років додаткових робіт.

Пенсійною реформою Януковича, Азарова, Тігіпка встановлюється п'ятнадцятирічний мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком, при цьому тривалість страхового стажу для призначення мінімальної пенсії збільшується з 20 до 30 років для жінок і з 25 до 35 років для чоловіків.
Тобто, одним розчерком пера авторів реформи тисячі потенційних пенсіонерів, які вже мають достатній стаж для отримання пенсії за віком, тепер повинні будуть працювати ще десять років.

Але й тут автори пенсійного кодексу заклали під пенсіонера знущальну «міну». Змусивши його попрацювати ще 10 років, вони йому за це доплачують такий мізер, що це є відвертим знущанням над поняттям «соціальна держава», якою Україна є за Конституцією. Розробники закону пишуть наступне. «За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам, пенсія за віком збільшується на 1 відсоток від розміру нарахованої пенсії, але не більше ніж на 1 відсоток від мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини». Переводимо ці слова в практичний розрахунок. Беремо мінімальну пенсію в 750 гривень, і вираховуємо, що за кожний зайвий рік держава видасть потенційному пенсіонерові по ... 7 грн. 50 копійок!!!

5. Крок п’ятий – приниження працюючих пенсіонерів.

Для працюючих пенсіонерів влада передбачила, що перерахунок їхніх пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму буде проводитися тільки після їх звільнення! Зрозуміло, що в підсумку рівень життя 2,6 млн. людей погіршиться.

6. Крок шостий – «чорні» і «білі» пенсіонери.

Урізають максимальну пенсію. Начебто добре. З урахуванням усіх надбавок та доплат пропонується встановити на рівні 12 прожиткових мінімумів для пенсіонерів. На даний момент це - 9000 гривень. Проте всі вже існуючі до цього чиновницькі, депутатські та інші пенсії будуть виплачуватися в тому ж обсязі. А вони є й по 40 тисяч гривень. Адже закон зворотної сили не має. Зрозуміло, що навантаження на бюджет залишається, зате в країні з'являються «чорні» та «білі» пенсіонери, формально мають право на один і той же рівень забезпечення: ті, яким пощастило вийти на пенсію до 1 січня цього року й усі інші.

7. Крок сьомий – інвалідам більше працювати !

Влада вважає, що інваліди мають більше на працювати. Новація стосується пенсії по інвалідності. 2,5 мільйона інвалідів явно заважають владі жити. Якщо зараз пенсію по інвалідності призначають за наявності мінімального стажу від 2 до 5 років, то тепер вік змінюється від 5 до 15 років. Виходить, що інвалід у віці 55 років і старше повинен мати не менше 15 років страхового стажу, інвалід 53-54 років - не менше 14 років стажу, і так далі. Ще «цікавіше» обійшлися з інвалідами ІІ і ІІІ груп передпенсійного віку, які раніше мали достатній стаж та право вибору між пенсією по інвалідності та пенсією за віком. Тепер їх стаж для виходу на пенсію має становити 30-35 років, що перекреслює можливість вибору між видами пенсій.

8. Крок восьмий – будь-яка робота громадян до 2000 року не має значення при розрахунку пенсії.

Цей крок стосується нового порядку обліку зарплати для нарахування пенсії. Реформа тут кардинальна, і цей пункт - один із найважливіших. У даний час для розрахунку пенсії враховується зарплата за будь-які 60 календарньк місяців страхового стажу поспіль до 1 липня 2000 року, і за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року. Тепер же пропонується враховувати зарплату за весь період страхового стажу, починаючи тільки з 1 липня 2000 року! Ваша робота до цієї дати значення не має. Взагалі.

9. Крок дев’ятий – військових позбавляють пенсії.


Це «покращення» стосується людей у погонах. Офіцери тепер зможуть отримувати військову пенсію тільки після досягнення загальнопенсійного віку в 60 років. Навіть з урахуванням підвищення терміну вислуги років, між реальним віком виходу на пенсію, і 60 роками створюється «люфт», мінімум, в 10-15 років, коли вони взагалі будуть без забезпечення з боку держави, якій, між іншим, служили. Звичайно, вони роботу собі знайдуть, але сам факт є порушенням їх конституційних прав як громадян. При цьому, зауважимо, що, знайшовши роботу, вони будуть із зарплати як і раніше відраховувати до соцфондів до 40%. Але вислугу років і трудовий стаж для отримання пенсії складати не можна! Що ж виходить - колишніх офіцерів фактично підштовхують працювати нелегально? Та й взагалі якось нерозумно плодити невдоволення у тисяч принижених таким чином колишніх військових, міліціонерів та інших силовиків.

10. Крок десятий – більше відрахувань із кожного працюючого.

Для тих, кому зараз немає 35 років, ситуація з пенсією взагалі незрозуміла. За ідеєю, саме для них призначено введення другого рівня пенсійної системи. Цей рівень передбачає відрахування працівниками на спеціальні рахунки 2% фонду зарплати з поступовим його збільшенням до 7%.
Кабмін Азарова вже прорахував, що такі нововведення призведуть до відтоку з фонду заробітної плати в перший рік введення нововведення близько 3 млрд. грн., у другій - 5,6 млрд. грн., у третій - 9 млрд. грн. Але як тоді компенсувати втрати в самому фонді зарплати? Відповіді у влади немає! Але головне не в цьому! Другий рівень пенсійної системи обіцяють впровадити лише тоді і тільки тоді, коли буде досягнута бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду. А сам уряд визнає, що нинішні скандальні новації зменшать в 2011 році дефіцит бюджету всього на 1,7 млрд. грн. - тобто, менше однієї сотої його витрат! З такими темпами чекати «бездефіцитного» року доведеться стільки, скільки чекали комунізму.

Пенсійну панщину потрібно зупинити.

Янукович обіцяв:
«Встановлення мінімальних розмірів пенсій, які забезпечуватимуть базові потреби кожної людини: житло, їжа, лікування; захист прав працюючих пенсіонерів; скасування пільг при нарахуванні пенсій для високопосадовців. Підвищити мінімальну пенсію вдвічі – до 1200 грн. з 2011 року»
Насправді:
з 1 січня 2011 року мінімальна пенсія в Україні становить 759 гривень, а у 2011 році, за словами Азарова, вона збільшиться «аж» до 766 грн. – нижче від прожиткового мінімуму. Обмеження максимального розміру пенсії стосується тільки новопризначених пенсіонерів. Той, хто став пенсіонером раніше, і далі отримуватиме свої десятки тисяч гривень. Водночас працюючим пенсіонерам пенсії планують урізати.

В нашому району близько 10 тис. пенсіонерів, з них близько 800 працюючих пенсіонерів. Середній розмір пенсії по району 929 грн., мінімальна пенсія-750 грн., як можна прожити на такі мізерні кошти.

Янукович обіцяв:
«Надати вчителям та медикам статус державного службовця із відповідним покращенням матеріально-фінансового забезпечення».
Насправді:
Через десять днів після виборів Президента фракція Партії регіонів у Верховній Раді не дала жодного голосу за законопроект, який мав би цю обіцянку зробити реальністю.
Як відомо в нашому районі, на Вінниччині реалізується пілотний проект реформування системи охорони здоров‘я. Він проходить відповідно до постанови Кабінету Міністрів України та доручення голови Вінницької облдержадміністрації. Проект передбачає створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та госпітальних округів. До оптимізації (точніше – ліквідації) намічені фельдшерські пункти, які обслуговують до 300 осіб, та сільські лікарські амбулаторії, що охоплюють до тисячі жителів. Ті ж амбулаторії та ФАПи, де отримують допомогу більше тисячі осіб, планують перетворити у заклади загальної практики сімейної медицини.
НЕ ЗОВСІМ зрозуміло, як саме діятимуть районні лікарні. Адже госпітальний округ, де планують надавати вторинну допомогу, створюватимуть із розрахунку один на 100-150 тисяч жителів, тобто входитимуть до нього переважно три сільські райони. Центр округу буде точно не в Мурованих Курилівцях, а наприклад в Шаргороді , або в Могилів-Подільському. Уявіть собі, як буде добритись туди проста людина з Наддністрянського чи з Новосілки.
Про реформування галузі охорони здоров‘я суперечок не бракує – як саме, навіщо і т.п. Та чи не зробить цей фактично невідомий пілотний проект медичну допомогу для селян ще більш недоступною? Це підтверджують слова лікарів із Мурованокуриловецької райлікарні :
- Сьогодні хворі потрапляють до нас вже не з першою стадією хвороби. І далеко, і скрута, тому й ризикують здоров‘ям, інколи - життям. Якщо залишать одну лікарню на три райони, то люди в ще більшій мірі будуть позбавлені медичної допомоги. А в деяких випадках кілька хвилин вирішують, житиме людина чи ні. Це буде черговим ударом і по хворих, і по медиках. Все це робиться не для людей, а проти них.
Людина фактично позбавлена повноцінного медобслуговування. Страхової медицини досі немає. Український уряд тримає більшість працюючих і пенсіонерів на «мінімумі», де вже там про лікування думати. Літні люди переважно знають свої болячки, то б їм годилося періодично лікуватися у санаторіях. Літні люди мають начебто поважні статуси - «дитина війни» і «ветеран праці». З вищезазначеного приводу можна звернутись до райсоцзабезу. А там на все одна відповідь: «немає». Є путівки лише за повну вартість. Деякі крихти, щоправда, перепадають інвалідам. Може, краще не доводити людей до такого стану, а вчасно підлікувати? У високопосадовців з високими зарплатами - безкоштовна Феофанія. А простим людям з власним мінімальним коштом - все за гроші. Отака справедливість…
Відомо, що було розпорядження з області розробити рекомендації, що і як реформувати. Окрім чуток, ніхто нічого не знає. Треба робити, аби було добре і зручно людям. І лікарі щоб не залишилися без роботи. Та зараз влада - окремо, люди - окремо. Тому й не відомо, чим ця реформа закінчиться - добром чи тим, що завжди…
Побоювання і справді великі.
- Українське село іде на згубу… Під цей пілотний проект потрапили наша Вінницька область Наступного року в «негоспітальних» районах Вінниччини, а їх більшість, збираються ліквідувати хірургічні та гінекологічні відділення. Лікарів, середній та обслуговуючий персонали викинуть на вулицю… Сільську медицину хочуть остаточно добити. Будь-якому лікарю, в тому числі сімейному, потрібно платити зарплату, а не 911 гривень на місяць, як зараз. А ще необхідно оснащувати діючі лікарні сучасним медобладнанням.
Я вважаю, що потрібно припинити дію цієї недолугої «реформи». Сподіваюсь, здоровий глузд в Україні, а ще інстинкт самозбереження нації переможуть «медичну» недугу нашої влади.
Беручи до уваги те, що нововведення не обговорювалися в парламенті й не схвалені ним, варто ознайомити з ними медиків і всіх громадян. Щоб не повторилася доля сумновідомих податкових «новацій». І щоб усією громадою вберегтися від порушення основної лікарської заповіді «Не нашкодь!». Наші громадяни це право давно вистраждали. Люди в білих халатах - також.
Янукович обіцяв:
«Збільшення кількості бюджетних місць у державних вузах до 75%».
Насправді:
Уряд в особі мінстра освіти Табачника «рекомендує» ВУЗам на 42% (порівняно з 2010 роком) скоротити кількість бюджетних місць для навчання бакалаврів.
В нашому районі відбудеться так звана оптимізація закладів освіти. По попереднім підрахункам, з 1 вересня 2011 закриється близько 8 сільських шкіл, велика частина шкіл реорганізуються з 1-3 ст. на 1-2 ст, це в свою чергу приведе до того що на вулицю будуть викинуті сотні вчителів.

Янукович обіцяв:
«Податкові канікули на п'ять років, збереження спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу»
Насправді:
З введенням нового Податкового кодексу «податкові канікули» обернулися для підприємців «канікулами суворого режиму». Відроджено сумнозвісну азаровщину – систему державного рекету проти всіх бізнесменів, які не належать до „партії влади”. Поки що долю єдиного податку до кінця не вирішено, але підприємцям вже суттєво підвищили розмір соціальних внесків – до фіксованого податку їм тепер щомісяця треба доплачувати ще мінімум 220 грн. Крім того, великі підприємства-юридичні особи сьогодні масово відмовляються від співпраці з платниками єдиного податку, бо новий ПК зробив роботу з ними невідною.

Янукович обіцяв:
«Відродження українського села, своєчасна виплата державних дотацій вітчизняним сільгоспвиробникам»
Насправді:
Підписав секвестр держбюджету-2010, чим більш ніж удвічі скоротив бюджетне фінансування державних програм з фінансової підтримки села та інвестиційних проектів в АПК. Майже всі пільги для аграріїв, які запровадив уряд Тимошенко, скасовані. Зокрема, скасовано пільгову систему із сплати ПДВ для виробників м’яса і молока.
Планується подальше скасування держпідтримки м`ясомолочної галузі, і зокрема дотації виробникам молока та м`яса на підставі домовленостей з МВФ.

Янукович обіцяв:
Запровадити мораторій на питання, які поляризують та розколюють українське суспільство.
Насправді:
З його подачі на посаду міністра освіти було призначено «найвидатнішого» українофоба сучасності пана Табачника, який відразу кинувся переписувати по своєму (вірніше, по-кремлівськи) історію України та витісняти державну мову зі шкіл. Без видимих об’єктивних причин, але з конкретним умислом (щоб відволікти увагу людей від економічного провалу) витяг «на гора» ім’я Степана Бандери, у якого забрав звання Героя. Тепер Західна Україна обурюється, а Східна – зловтішається. Знову активно мусується статус російської мови. Хоча державною її поки що не зробили, але на практиці вона наполегливо впроваджується у всі сфери суспільного життя.

Найбільш показовим результатом річного правління Януковича стало стрімке падіння України у всіх міжнародних рейтингах за 2010 рік. Міжнародні рейтинги є об’єктивною, а відтак справедливою та адекватною оцінкою повного провалу політичного, соціального та економічного курсу правлячого нині режиму.

Янукович обіцяв:
«Реальне утвердження в Україні європейських стандартів демократії, неухильного забезпечення прав і свобод людини».
Насправді:
- Янукович забезпечив Україні у минулому році останнє місце серед європейських країн в рейтингу економічних свобод (дослідження всесвітньої організації «Херітидж фаундейшн» та газети «Вол стріт джорнел»).
- Україна опинилася серед 25 країн, які 2010 року продемонстрували вражаючий занепад демократії, про що свідчить рейтинг демократії країн світу від аналітичного центру британського журналу «Економіст».
- У щорічному рейтингу свободи, складеному світовою організацією «Фрідом хаус» («Дім свободи»), Україна випала із групи «вільних країн». Таким чином Янукович повернув країну на десятиріччя назад, відкинувши нас в групу лише «частково вільних країн», в якій ми перебували до 2004 року.
- Персональною «заслугою» Януковича є падіння України на 42 сходинки в рейтингу свободи слова, що його складають "Репортери без кордонів".
- Надання Чехією політичного притулку екс-міністру економіки Богдану Данилишину стало логічним підсумком і вкрай негативною оцінкою європейської спільноти діяльності Януковича на посаді президента. За всю історію Незалежності, це перший випадок, коли українському громадянину надають такий статус.
Рік влади Януковича не тільки погіршив життя українців, але й став рекордним за темпами зростання злочинності.
У 2004 році під час дебатів з Ющенком Янукович обмовився: «нам треба зробити так, щоб громадяни почували себе в небезпеці». Обмовка вийшла по Фрейду і стала реальністю в Україні із президентом Януковичем. Люди дійсно стали почувати себе в небезпеці, бо лише за рік кількість злочинів зросла на третину, а розкриття на половину впало.
2010 рік став рекордним за темпами зростання злочинності в Україні, повідомляє «Дзеркало тижня».
За президента Януковича міліція стала частиною кримінальної системи.
У день простих людей обкрадають цінами, тарифами й чиновницьким хабарництвом – уночі народ підстерігає кримінал на пару з перевертнями в погонах.
Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляє, що Президент Віктор Янукович через підконтрольну Службу безпеки України і Генеральну прокуратуру розпочав тотальне переслідування родичів опозиційних політиків.
"Сьогодні Янукович вирішив брати в якості заручників родичів опозиційних політиків, тому що частину опозиційних політиків вже у в’язницю пересаджали. Це справжній терор і викуп, який вимагає Янукович за життя і свободу близьких людей опозиційних політиків – це відмова від опозиційної діяльності", - сказала Юлія Тимошенко сьогодні журналістам перед черговим допитом у Генпрокуратурі.
Лідер партії "Батьківщина" нагадала, що 18 лютого було заарештовано родича народного депутата Андрія Кожем'якіна на підставі усних свідчень одного з київських чиновників.
"Можу також сказати, що близький член родини Олександра Турчинова сьогодні також запрошена на допит у Генпрокуратуру", - додала вона.
Юлія Тимошенко крім того повідомила про тиск слідчого Служби безпеки України Горбатенка на дружину депутата фракції "БЮТ-"Батьківщина" Руслана Лук’янчука, а також на 77-річну матір екс-голови Державного казначейства Тетяни Слюз.
"Екс-голова Держказначейства Тетяна Слюз сьогодні зовсім безпідставно тероризується Генеральною прокуратурою і СБУ. До її 77-річної мами вриваються працівники силових структур – Олексій Ситників погрожує якимись незрозумілим речами, говорить їй, що її донька вбита опозиційними силами, і мама, якій 77 років, Тетяни Слюз знаходиться зараз у передінфарктному стані. Крім того, сина Тетяни Слюз Андрія тягають на допити", - зазначила вона.
"На родичів тиснуть тільки тому, що хочуть впливати на політиків, хочуть якимось чином впливати на нашу опозиційну діяльність", - переконана Юлія Тимошенко.
І на закінчення, я як громадянин України, депутат Мурованокуриловецької районної ради, керівник депутатської фракції ВО БАТЬКІВЩИНА, хочу процитувати слова Юлії Тимошенко які вона сказала журналістам після вшанування пам'яті героїв Крут біля Храму святого Миколая на Аскольдовій могилі
Я думаю, що потрібно вчитися і політикам, і громадянам так любити рідну державу. Їх приклад говорить про те, що коли немає страху, коли повстаєш за святу справу, Господь допомагає, і рано чи пізно перемога приходить, тому що сьогоднішня незалежність нашої держави і є наслідком того, що багато героїчних людей, в тому числі і молодих людей, майже дітей просто прокладали дорогу до незалежності!

Тарас КУБОВ,
голова Мурованокуриловецької РПО "ВО "Батьківщина" 

0 коментарі:

Дописати коментар