Конституція – принциповий алгоритм державотворення й має вищу юридичну силу в Україні. Конституційний суд поставив депутатський регламент вище Основного Закону. І парадоксальним є те, що це відбулося буквально через кілька днів після того, як відзначалася 300-та річниця першої української Конституції гетьмана Пилипа Орлика. Саме ця Конституція є демократичним документом, бо забороняла зловживати владою: «ясновельможний гетьман не повинен мати жодного права і не зазіхати ані на військовий скарб, ані на надходження до військової скарбниці; не обертати їх на власну користь, а вдовольнятися власними доходами, передбаченими для гетьманської особи й булави».
8 квітня Конституційний Суд України всупереч Конституції дозволив депутатам індивідуально входити до складу коаліції депутатських фракцій у парламенті. Це нечуваний і унікальний випадок в історії світового конституційного судочинства. Коли один суд тим самим складом впродовж терміну менше двох років ухвалює абсолютно взаємовиключні рішення.
Мотивуючи таку ганебну зраду своєї позиції, Конституційний Суд поставив регламент Верховної Ради вище Конституції України незважаючи на те, що саме вона має вищу юридичну силу прямої дії.
Після рішення Конституційного Суду вибір людей, як і вибори взагалі, більше не мають значення. Депутати, не пов’язані партійною та фракційною дисципліною, можуть емігрувати з фракції до фракції, з коаліції до коаліції, відповідно до власних меркантильних інтересів, незважаючи на інтереси людей, які їх обирають. По суті, сьогодні в країні знищено систему політичної відповідальності.
«Нова влада, відповідно до рішення Конституційного Суду, отримала безмежне право скуповувати народних депутатів у потрібній кількості. Внаслідок цього рішення окремі фракції Верховної Ради (як, наприклад, фракції Блоку Литвина та комуністів) перетворилися на міноритарних акціонерів фракції Партії регіонів. Нова влада більше не потребує їх послуг як цілісних політичних структур», - викладає логічні й справедливі аргументи лідер БЮТ у своїй заяві.
Громадяни України, світова спільнота більше не можуть покладатися на Конституційний Суд України, який зганьбив і дискредитував себе цілком і повністю.
Конституційний Суд України своїм рішенням не владнав ситуацію й не створив передумов для політичної стабільності, як це намагаються подати суспільству. Навпаки, проблема надзвичайно загострилася й рано чи пізно обов‘язково вибухне. Адекватна реакція політикуму та суспільства - лише справа часу.
БЮТ має намір вносити на розгляд парламенту Постанову про звільнення з посад суддів Конституційного Суду, які призначені Верховною Радою, за порушення присяги судді.
Узурпація влади проявляється і на парламентському рівні, зокрема, в тому, що Партія регіонів навідріз відмовляється давати опозиції комітети, які належать їй, відповідно до закону про регламент. Коли БЮТ з іншими політичними силами створили демократичну коаліцію, саме Тимошенко запропонувала опозиції посаду Першого заступника голови Верховної Ради, ключові контрольні комітети, Рахункову палату тощо. Тепер це вже передбачає діючий закон. Сьогодні, помінявшись ролями, Партія регіонів не хоче віддавати контролюючі функції в руки опозиції.
У нормальних, демократичних цивілізованих країнах керують не люди, а закони та Конституція. Коли правити країною намагаються окремі люди, відповідно до своїх інтересів, апетитів та обмеженого інтелекту, то в країні народжується диктатура або хаос. Юлія Тимошенко, відповідно до своїх життєвих, політичних та моральних принципів, так само, як і її політична сила будуть боротися й із хаосом і з диктатурою.
Депутат Мурованокуриловецької районної ради
КУБОВ Тарас
0 коментарі:
Дописати коментар