пʼятниця, 23 квітня 2010 р.

Закриваються державні аптеки

У листопаді 2009 року уряд Тимошенко почав створювати мережу державних аптек. Перша така аптека з’явилась в лютому 2010 року в Києві на базі підприємства "Укрпошта". Планувалось, що до кінця 2010 року по всій території України на базі відділень "Укрпошти" буде створено 500 аптечних закладів державної форми власності, у яких ліки продаватимуться за цінами, що на 30% нижчі, ніж у комерційних мережах.
Забезпечення людей доступними медикаментами першої необхідності – це фактор національної безпеки. Отже, державна мережа аптек – це державницький підхід. Варто лише згадати штучний дефіцит ліків і спекуляції під час епідемії грипу, коли препарати першої необхідності продавалися в кілька разів дорожче. У державній аптеці таке неможливо. Розвинута мережа державних аптек – це фактор стабільності й елемент соціального захисту.
Поява державної мережі знизила ціни на медикаменти стала фактором стабільності. Крім того, у таких аптеках пільгами користувались деякі категорії малозабезпечених громадян. Влада ліквідувала цей розумний і ефективний спосіб соціального захисту.
Закриття на третьому місяці роботи першої державної аптеки свідчить, що чинну владу мало цікавлять інтереси держави та громадян. Окрім того, до нової урядової команди входить багато заможних бізнесменів – власників комерційних аптечних мереж, які не зацікавлені в низьких цінах на ліки. Тому починання уряду Юлії Тимошенко були "успішно" ліквідовані. У результаті чого мільйони наших співвітчизників не зможуть отримати дешевих ліків, а приватні фармкорпорації та аптечні мережі продовжать отримувати надприбутки за рахунок здоров’я беззахисних людей.

0 коментарі:

Дописати коментар